Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Warcraft

Warcraft

Vitajte v hlavnej sekcii, týkajúcej sa všetkých informácii o strategickej hre Warcraft. Nájdete tu základné ale aj podrobné informácie ohľadom celého základného píbehu hry Warcraft. Taktiež aj príbeh hry, ktorý nadväzuje na MMORPG hru World of Warcraft.

 

Základný príbeh série Warcraft

Príbeh Warcraftu je veľmi zložitý a členitý. Všetko sa sústreďuje okolo nekonečného boja medzi Ľuďmi a Orkami. Orkovia boli bojovný národ pochádzajúci zo širokých plání Draenoru (explózia Draenoru = Outland). Ešte pred explóziou v Draenore sa mocný černokňažník Gul´dan pokúsil otvoriť Temný portál. Ale jeho magická sila nestačila. Tak sa spojil s mocným Medivhom, synom mocnej strážkyne. Medivh (ovládnutý Sargerasom) a Guldan spoločne otvorili Temný portál a vypustili do sveta Azeroth Orkov.

Prvá vojna

(Warcraft: Orcs and Humans)

Prvou vojnou sa nazýva obdobie prvého stretu Ľudí s Orkami. Orkovia boli pod vedením neschopného veliteľa. Po ňom nastúpil veliteľ Orgrim Doomhammer. Bol jedným z troch najväčších bojovníkov hordy (Orgrim Doomhammer, Grom Hellscream, Gul´dan). V priebehu tejto vojny bol pod temným pahorkom zavraždený zradca Medivh. Orkovia za sebou nechali tisíce mŕtvych v celom Južnom kráľovstve a v Lorderone. Boli síce porazení ale už raz vstúpili do sveta Azeroth. Urobili svoje predsunuté základne v Strangelthorn Vale, Burning Steppes, Swamp of Sorrows.

 

Druhá Vojna

(Warcraft II: Tides of Darkness)

Druhá vojna začala 40 rokov po prvej. Bolo to už po explózii v Draenore. Vojská novovzniknutej Aliancie boli pod velením schopného veliteľa Lothara. Jeho učňom bol jeden z najznámejších a najschopnejších paladinov a veliteľov Aliancie Uther Lightbringer. Pod vedením Lothara odolávala Aliancia prívalom Hordy a trolov spojencami Hordy. Títo trolovia pod vedením Zul´jina zohrali dôležitú úlohu v Tretej vojne (pozri Tretia vojna). Dalej boli spojencami Hordy aj pomerne hlúpy Ogrovia pod vedením Goshaka a Mog´rosha. V nehostinných krajinách stredu (Searing Gorge, Burning Steppes, Badlands) bol Lothar zabitý. Sám vtedy vzdoroval presile 40 orkov. Ale padol. Osud Aliancie sa ocitol v rukách mladého veliteľa Uthera Lightbringera. Orkovia si odhryzli zo všetkého najväčší kus. Ovládli rôzne pevnosti po celom kráľovstve. Stonewatch Keep, Algor Fortress a i. Najväčšie úspechy Hordy zaznamenal klan Blackrock ktorý bol známy svojou 100 percentnou úspešnosťou ale aj svojou brutalitou a posadnutosť mocou.

 

Tretia Vojna

(Warcraft III: Reign of Chaos, The Frozen Throne)

Začala 10 rokov po druhej. Medzi 2. a 3. vojnou bolo veľa menších udalostí ktoré pramenili z odvekej nenávisti medzi Alianciou a Hordou. Ale stalo sa to o čom hovorili staré proroctvá. Keď sa preleje kalich krvi a nenávisti tak začne horieť obloha a na zem sa znesie temný tieň záhuby… a jedného dňa skutočne začali horieť nebesá. Na zem sa začala znášať Pohroma. Pohroma pod vedením nekromancera Kel´thuzada. (pozri: Mor v Severných krajinách, Andorhal a Pohroma) Prorok Medivh, ktorý chcel odčiniť svoje hriechy, sa rozhodol že varuje všetky národy východného kráľovstva pred Pohromou ktorá dláždila cestu príchodu Plamennej Légie (pozri Plamenná Légia). Upozornil všetkých pred príchodom Plamennej Légie. Povedal že šancu na záchranu majú len v bájnej zemi Kalimdor. V Kalimdore sa nakoniec stretli ľudia a orkovia ktorý boli nútený uzavrieť mier. Nakoniec sa ku nim pridali aj bájni Temný elfovia ktorý na nich z počiatku útočili. Potom nasledovala bitka pod Horou Hyjal pri strome sveta kde sa tri armády Ludí, Orkov a Elfov spojili spoločne proti Plamennej Légii. Archimonde ako vodca plamennej légie nakoniec padol. V "súčasnosti" sa rasy sveta Warcaftu dajú rozdeliť na štyri strany: Aliancia s Hordou (to isté zloženie, ako hrateľné rasy v hre World of Warcraft okrem nemŕrtvych), Nemŕtvi Scourge – alebo Pohroma (prvotní nemŕtvi, slúžia Kráľovi lichov), Nemŕtvi Forsaken (vymanili sa spod nadvlády Kráľa lichov, hrateľní vo World of Warcraft) a Plamenná légia (zlí Eredarovia a iní démoni z Draenoru).

 


Geografia

Svet Azeroth

Hlavný svet vo Warcrafte, delí sa na tri veľké kontinenty: Kalimdor, Eastern Kingdom a Northrend.

Hlavné mestá

Horda
 • Orgrimmar Orkovia a Trollovia (nepísané hlavné mesto hordy)
 • Thunder Bluff Taureni
 • Undercity Nemrtví
 • Silvermoon Krvaví Elfovia
Aliancia
 • Darnassus (Noční Elfovia)
 • The Exodar (Dranei)
 • Ironforge (Trpaslíci a Gnómovia)
 • Stormwind (Ľudia) (nepísané hlavné mesto aliancie)
Ostatné nepriateľské a neutrálne
 • Undermine (Goblinovia a rebeli)
 • Zul'Gurub (Trolovia z džungle)
 • Azjol-Nerub (Nerubiani)
 • Gun'Drak (Snežní Trolovia)
 • Zul'Aman (Lesní Trolovia)
 • Zul'Farrak (Piesoční Trolovia)
 • Gnomeregan (Malomocní a zelení Gnómovia)
 • Gadgetzan (Goblinovia)
 • Ratchet (rybárska osada, Goblini)
 • Booty bay (rybárske mestečko na juhu Eastern Kingdoms, Goblini, Ludia, Trollovia, Orkovia, atd)
 • Mudsprocket (mesto na juhu swamp of Sorrows, Goblini a posledný živý Ogr z kmeňa Stonemaul)
 • Black Citadel (Pevnosť na severe Outlandu v krajine zvanej Hellfire Peninsula. Ovládal ju zlý pán Magtheridon. Po jeho zvrhnutí ho začal ovládať padlý lovec démonov Ilidian spolu z Lady Vasj a Kael´thasom)
 • Dalaran (Mesto čarodejníkov z Kirin Tor, známe aj ako Purpurové mesto. Bolo strediskom vzdelania a kultúry predtreťovojnového sveta. Čarodejníci ho vybudovali na juhu jazera Lordamare. Bol to aj akýsi nesúhlas z politikou Severného kráľovstva a hlavne z politikov kráľa Therenasa. Bola to pôvodne bašta proti orkom útočiacim zo šírych plání južného kráľovstva poháňaní sedliakmi z juhu. Cez tretiu vojnu bolo toto nádherné mesto zničené Archimondom. Po vojne ho čarodejníci obklopili nepreniknuteľnou aurou. Za pomoci všetkých zostávajúcich čarodejníkov sa podarilo mesto preniesť až do Northrendu. Teraz tam nehybne stojí ako bašta… pre obe strany Hordu aj Alianciu
 • Shattrath City (neutrálne mesto v Outlande, nachádzajú sa tu utečenci a Naaruovia z celého outlandu)

 

Zdroj: Sk.Wikipedia.Org


Postavy

Postavy

Vo svete Warcraftu je mnoho postáv, ktoré možno rozdeliť medzi základné rasy: Aliancia, Horda, Neutrálny.

Aliancia

 • princ Arthas Menethil: Syn kráľa Therenasa Menethila. Jedna z najdôležitejších postáv v celom príbehu Warcraftu. Zo začiatku bol nádejným a mocným princom ktorý sa síce neprávom stal členom klanu Silver Hand ale dokázal že je schopným paladinom. Dokonca sa povrávalo že bude kráľom. Mal veľa nápadníc, napr. Knutu z Alteracu, Helgundu Nightsong a pod. Ale v jeho srdci mala miesto Jaina Proudmoorová z ktorou sa poznal už ako malí chlapec. Narodil sa v období keď zabili Lothara čo bola zaujímavá zhoda náhod. Vyrastal na šírich poliach Lorderonu. Ako 10 ročný dostal najlepšiu výchovu v Dalarane. Bohužiaľ si mladý princ až príliš vážil svoju zem a miloval svoj ľud. Keď v severných krajinách prepukol mor (predzvesť Pohromy) vydal sa na cestu, ktorá bola jeho poslednou. Bol až príliš zapálený pre boj. Neváhal vyzabíjať obyvateľov jedného mesta aby ho tím uchránil pred morom. Taktiež sa bezhlavo pustil do sledovania Mel´ganisa. Keď sa dostane do Northrendu (zastihne ho kráľovský posol a prikáže mu aby sa vrátil. Arthas radšej potopí svoje vlastné lode aby sa jeho muži nevydali do Lorderonu) dozvie sa legendu o Mrazivom smútku (Frostmourne) – runovom meči samotného kráľa Lichov. Muradin Bronzebeard ho však upozorní na starú kliatbu: "Pozor na tento meč. Rovnako ako jeho čepeľ trhá mäso tak jeho duch drása dušu". Arthas neposlúchol a uchopil Mrazivý Smútok. Vybral si však svoju daň. Zabil Muradina. Tesne potom vytiahol na pevnosť nemŕtvych kde zabil Mal´ganisa, ktorý mu tesne predtým vyjavil budúcnosť. Arthas sa potom vo veľkej sláve vracia do Lorderonu kde však zabije svojho otca a sám sa chopí moci. A tu sa začína cesta Temného rytiera Arthasa budúceho kráľa Lichov.
 • Lady Jaina Proudmoore: Najmladšia z troch detí Grand Admirála Proudmoora. Jej najstarší brat bol Helegas Proudmoor ale padol v bitke proti orkom pri Strieborných horách. Jej prostredný brat Angus Mortyd Proudmoor sa pridal do kráľovskej stráže. A Jaina ako trochu rozmaznaná aristokratická dcéra bola poslaná na štúdium k najlepším učiteľom a čarodejníkom do Dalaranu. Strávila tu v podstate svoju mladosť. Do svojich 23 rokov sa vzdelávala u najväčších vtedajších kúzelníkov Azerothu. Patril k ním Antonidas Veľký, Konjurus Rex, Medfias Vznešený, alebo tiež rôzny paladinovia ako Morthimer Hammerfall či Damian the Orkslayer. Bola veľmi talentovaná a aj keď z nej otec chcel mať paladinku tak ona tiahla skôr k mágii. V Dalarane stretla aj Arthasa. Bol o rok mladší od nej a zo začiatku ním pohŕdala lebo bol synom kráľa. Ale neskôr začala zisťovať že nie je rozmaznaný ale schopný mladý gentleman, ktorému nie sú cudzie slušné spôsoby ani boj. Arthas sa jej začne odcudzovať až keď mu hlavu pobláznia myšlienky na pomstu svojho ľudu. Bola jediná, ktorá počúvla výzvy Medivha Posledného strážcu. Stala sa veliteľkou Ligy Lorderonu. Tí čo prežili v Lorderone a južných kráľovstvách si začali vravieť liga Lorderonu – mala tri frakcie: Mágovia z Kirin Tor, Khaz´modanský ľud a Preživší z Lorderonu. Pod jej schopným velením udržiavala mier medzi Alianciou a Hordou. Jej múdrosť a prezieravosť dokázala zachrániť tisíce životov a umožnila znovuosídľovanie južných krajín kde vtedy zostali len nutné vojenské posádky, starousadlíci, a miestne výkonné zbory. Ona dala pokyn k dosadeniu mladého kráľa Anduina Wrynna (bratranec Arthasa) namiesto regenta Kaledhasa Wrynna (Arthasov strýko). Taktiež prišla z nápadom prestavať Stromwind z predsunutej pevnosti a dediny na nové kráľovské mesto. Zverila prácu do rúk hlavnému architektovi Van Kleefovy, ktorý svoju prácu odviedol na výbornú ale nedostal zaplatené a bol vyhostený. Taktiež bola zástankyňou mieru medzi orkamy a ľuďmi aj keď nemala svojho otca príliš v láske lebo až fanaticky išiel za každou zmienkou o Horde.
 • Uther Lightbringer:Najslávnejší paladin ktorý kedy žil. Bol učnom veľkého Lothara. Uther sa narodil v južnom kráľovstve v okolí Stromwindu. Niektoré legendy hovoria že jeho predkovia pochádzajú až z Kalimdoru. Šepkalo sa že možno ak sa Arthas neosvedčí ako vodca tak sa Uther stane kráľom. Bol trochu namyslený ale bol rodený vodca a mal veľké srdce. Lothara si ctil ako nikoho na svete. A často sa sním porovnával. Bol Arthasov priateľ aj učiteľ. Ich cesty sa rozchádzajú pri Stromgarde. Zase sa stretli tesne pred Utherovou smrťou. Vlastne Arthas ho zabil. Tesne pred smrtou povedal: Nech zhoríš v pekle Arthas.
 • Anduin Lothar (známy ako Lev Azerothu): Veľký bojovník a vodca. Z jeho mladosti sa nezachovalo vela zpráv, len útržkovité svedectvá. Totiž Lothar sa jedného dňa zjavil v Lorderone a za pár týždnou sa prepracoval až na Poručíka. Odtiaľ stačilo málo na Marshala a onedlho sa stal Grand Marshalom. Osvedčil sa pri bojoch v Druhej vojne. Zabili ho až pri temných močiaroch. Stál vtedy proti 40x násobnej presile. Zomrel ako hrdina a v piesnach a legendách žije dodnes.
 • Admirál Daelin Proudmoore: Už vo svojich 16 rokoch bojoval v kráľovskom vojsku proti nájazdníkom Hordy. Narodil sa v južných krajoch Westfallu. Svoj titul halvného admirála lorderonskej flotily získal počas boja v Druhej vojne. Napriek tomu že bol takto vysoko sa z Lotharom nikdy nestretol. Jeden čas ho dokonca považoval za fámu.

 

TOPlist


Miniaplikace